Jutro z przyszłością – nowe wydanie Baumit Magazynu

Zrównoważony rozwój, atrakcyjna architektura, ciekawe wywiady, technologiczne nowinki – to wszystko można znaleźć w najnowszym numerze półrocznika wydawanego przez cenionego w branży producenta materiałów budowlanych – firmę Baumit. Jeśli jest ci bliska ochrona klimatu, cenisz estetykę przestrzeni, szukasz inspiracji, planujesz odmienić wygląd zewnętrzny domu – ta lektura jest właśnie dla ciebie!

Nowe wydanie półrocznika to kolejna porcja wiedzy z obszaru architektury i budownictwa, przeznaczona dla architektów, wykonawców, inwestorów… wszystkich, którym bliska jest filozofia zrównoważonego rozwoju oraz życia w zdrowej, pięknej, energooszczędnej przestrzeni.

Go2morrow

Jako wiodący producent materiałów budowlanych w Europie, Baumit jest zmotywowany do tego, aby brać odpowiedzialność za każde podejmowane przez siebie działanie i nieustannie wyznacza sobie nowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tylko dzięki systemom ociepleń Baumit, od momentu ich wprowadzenia na europejskie rynki udało się zaoszczędzić 800 milionów ton CO2, co odpowiada ilości CO2 wyprodukowanej przez 10 milionów samochodów w ciągu 15 lat lub liczbie 300 000 podróży na Księżyc. Przemierzając kolejne strony magazynu, czytelnicy dowiadują się, w którym miejscu znajduje się obecnie międzynarodowy koncern Baumit, co już udało mu się osiągnąć i dokąd zmierza w ramach swojej strategii Go2morrow, koncentrującej się na zrównoważonym rozwoju w aspekcie ekologicznym, ekonomicznym i społecznym.

Więcej niż architektura

Na łamach magazynu także miłośnicy architektury znajdą coś dla siebie. W najnowszym numerze zaprezentowano kilka najnowszych realizacji wykonanych z użyciem produktów Baumit. Karolina Fijałkowska-Janiec i Tomasz Janiec z pracowni MEEKO Architekci przybliżają czytelnikom Dom pod Mielcem, w niecodzienny sposób łączący tradycję z nowoczesnością. Anna Fedorowicz i Magdalena Boule z biura projektowego Tremend opowiadają z kolei o jednym z ciekawszych w ostatnim czasie projektów mieszkaniowych w Warszawie – Infinity Wilanów, zapewniającemu mieszkańcom ciszę i spokój w wielkim mieście. Marianna Jagielska z CH2 ARCHITEKCI przedstawia natomiast nową Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, która dzięki zastosowanym technologiom może efektywnie realizować misję ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Natomiast Maciej Szmigiel – właściciel firmy Perito MCT relacjonuje, jak przebiegała rewitalizacja jednej z kamienic przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Klamrą domykającą cykl prezentacji obiektowych jest artykuł na temat, trwającej pięć lat, renowacji wiedeńskiego Parlamentu.

Aplikacja do projektowania elewacji

Po nowy numer Baumit Magazynu powinny sięgnąć także osoby planujące odświeżenie wyglądu zewnętrznego domu. Jeden z artykułów poświęcony jest bowiem aplikacji do projektowania elewacji pozwalającej w prosty i szybki sposób stworzyć wizualizacje kolorystyczne. Dzięki jej pomocy łatwiej podjąć decyzję o tym, co z czym połączyć, by uzyskać harmonijny efekt, cieszący oko.

Największy drukowany strop

Czytelników lubujących się w ciekawostkach i nowych technologiach z pewnością zainteresuje artykuł o systemie BauMinator® i jego wykorzystaniu do wydrukowania największego na świecie stropu. Szczególnie, że w ten sposób udało się zredukować o jedną trzecią ilość użytego betonu i stali oraz wytworzyć o 25% mniej CO2.

O tym co jeszcze znalazło się w nowym numerze półrocznika, przekonajcie się już sami. Magazyn jest bezpłatny i dostępny dla każdego pod adresem www.baumit.com. Można go przeglądać bezpośrednio na stronie lub pobrać na swoje urządzenie – jak komu wygodniej. Życzymy przyjemnej lektury!

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.