Odbudowa Ukrainy będzie jednym z największych projektów ekonomicznych w Europie od czasów II wojny światowej, a jego łączny koszt jest szacowany na ponad bilion dolarów. Polskie firmy będą w dużym stopniu zaangażowane w to przedsięwzięcie, a zbliżające się wydarzenie Rebuild Ukraine (14-15 listopada, EXPO XXI, Warszawa) będzie doskonałą platformą do omówienia najważniejszych potrzeb związanych z powojenną rekonstrukcją. W debacie wezmą udział m.in. przedstawiciele międzynarodowych instytucji rządowych i finansowych, przedstawiciele ukraińskich władz samorządowych, a także krajowy i zagraniczny sektor prywatny. Jednym z głównych partnerów wydarzenia jest BMI Polska, producent kompleksowych systemów dachowych i hydroizolacyjnych.
Odbudowa Ukrainy będzie wieloletnim procesem, opartym na międzynarodowej i wielosektorowej współpracy. Rebuild Ukraine jest zatem doskonałą okazją do tego, by łączyć instytucje państwowe, organizacje i przedsiębiorstwa, by wspólne działania były jak najefektywniejsze: – Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym zasobom, doświadczeniu i infrastrukturze, będziemy godnym zaufania partnerem w tym przedsięwzięciu, a nasze zaangażowanie przyczyni się do tego, że obywatele Ukrainy odzyskają dach nad głową oraz poczucie bezpieczeństwa – mówi Konrad Machula, Prezes BMI Polska, Dyrektor Zarządzający Regionu Wschodniego Grupy BMI.
– Jesteśmy obecni na Ukrainie od ponad 20 lat i chcemy wykorzystać nasze doświadczenie, by wspierać kraj w procesie odbudowy. Już teraz aktywnie uczestniczymy w projektach związanych z rekonstrukcją zniszczonych mostów oraz infrastruktury, a we wrześniu tego roku, w ramach współpracy z Fundacją Solidarności Międzynarodowej, przekazaliśmy 50 tys. metrów kwadratowych membran bitumicznych o wartości 1 mln złotych. Zostaną one wykorzystane do wykonania wytrzymałego pokrycia dachowego na ok. 100 budynkach m.in. w okolicach Charkowa i Chersonia – dodaje Konrad Machula.
BMI Polska partnerem w odbudowie
Firma BMI Polska, która jest częścią międzynarodowego koncernu BMI Group – światowego lidera na rynku pokryć dachowych, należy do grupy Standard Industries z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Produkty i rozwiązania spółki odpowiadają na potrzeby Ukrainy,
posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty wymagane na ukraińskim rynku i już dziś są wykorzystywane w projektach odbudowy mostów, budynków mieszkalnych oraz komercyjnych.
Ponadto, eksperci BMI Polska zapewniają wsparcie merytoryczne, techniczne oraz szkoleniowe, a także blisko współpracują z ukraińską administracją i organizacjami branżowymi.
Podczas konferencji Rebuild Ukraine, BMI Polska będzie pełnić rolę Partnera Głównego Recovery Construction Forum. W ramach tego wydarzenia omawiane będą m.in. priorytetowe projekty budowlane, regulacje techniczne dla branży, warunki i możliwości partnerstwa, programy wsparcia finansowego oraz główne wyzwania i doświadczenia związane z rozpoczęciem procesu rekonstrukcji. Będzie to jednocześnie okazja do nawiązywania i wzmacniania relacji między sektorami budowlanymi krajów partnerskich w celu przyspieszenia odbudowy Ukrainy.
Organizatorzy konferencji Rebuild Ukraine spodziewają się ok. 3000 uczestników z ponad 30 krajów, a także ok. 550 wystawców. Zgodnie z programem wydarzenia, zdalne przemówienie powitalne ma wygłosić prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.
***
BMI Polska to wiodący producent kompleksowych, innowacyjnych systemów dachowych i systemów hydroizolacji. W Polsce, firma łączy jedne z największych i najbardziej zaufanych marek w branży: Braas (dachy skośne) i Icopal (dachy płaskie). BMI Polska należy do międzynarodowej Grupy BMI, która aktywnie działa w Europie, Azji i Afryce. W Polsce, BMI ma swoje biura i zakłady m.in. w Zduńskiej Woli i Opolu. BMI Polska dostarcza innowacyjne systemy hydroizolacji oraz wiele rodzajów pokryć dachowych, m.in.: ceramiczne, betonowe, bitumiczne, syntetyczne wraz z wyposażeniem ppoż. i akcesoriami, by zapewnić ochronę i spokój ducha właścicielom domów, jak również architektom, wykonawcom, dekarzom. Eksperci BMI wspierają procesy projektowe oraz służą doradztwem technicznym w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i obiektach inżynierskich.